Popularne gry planszowe na imprezy

Spotkania w gronie znajomych to doskonała okazja na zagranie w grę planszową. Wspólna zabawa to nie tylko okazja na przyjemne spędzenie czasu – gry pozwalają również zacieśnić więzi oraz dowiedzieć się więcej o swoich przyjaciołach.

Popularne gry planszowe, w które gra się na imprezach, najczęściej zakładają działanie przeciwko sobie, choć nie jest to koniecznością. Świetna zabawa przy grach planszowych to doskonały pomysł na sobotni wieczór lub urodzinową imprezę w gronie dobrych znajomych. Dobra zabawa gwarantowana!

Oto kilka najpopularniejszych gier planszowych, w które można z powodzeniem zagrać podczas spotkania z przyjaciółmi.

Dobble

Tej kultowej gry nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Aby w nią grać, nie potrzeba żadnej szczególnej wiedzy czy doświadczenia. Wystarczy dobry humor i odrobina refleksu!

Istnieje kilka typów rozgrywki. Podstawową zasadą jest to, że każdą z kart w talii łączy jeden obrazek z pozostałymi kartami, a zadaniem gracza jest odnaleźć, który to obrazek.

Gra sprawdza się również podczas rodzinnych spotkań, bowiem nawet najmłodsi uwielbiają tę grę.

Monopoly

Monopoly to kompletna klasyka gatunku, która potrafi… poróżnić nawet najlepszych przyjaciół!

W tej strategicznej grze planszowej kupujemy wybrane budynki, zabieramy je innym, a czasem… idziemy do więzienia!

Gra doskonale sprawdzi się dla grupy kilku osób, które lubią długie rozgrywki. Jeśli wolicie szybkie rozdania, wypróbujcie raczej którąś z innych, przedstawionych w artykule opcji.

Alhambra

Kolejna strategiczna gra planszowa w tym zestawieniu. W tej pozycji gracze tworzą swoje własne miasto – tytułową Alhambrę – kupując w kolejnych turach nowe budynki i umieszczając je na kafelkach.

Ta gra bardzo ceni pomysłowość i spryt, bowiem gdy uda nam się kupić budynek za najniższą możliwą cenę, możemy rozegrać kolejną turę bez czekania.

Concordia

Trzecia już strategiczna gra planszowa, w której musimy wykazać się umiejętnościami ekonomicznymi i zdolnością w budowaniu potęgi swego rodu.

W tej grze istotne jest obserwowanie taktyki przeciwnika, bowiem należy szukać okazji do ewentualnego wyprzedzenia lub zablokowania innych graczy. Ta pozycja wymaga od grających szczegółowego planowania kolejnych ruchów, a także przewidywania działań pozostałych graczy.

Ta gra planszowa jest odpowiednia na spotkania w raczej kameralnym gronie, bowiem jest przeznaczona dla maksymalnie pięciu osób.

Tajniacy

Doskonała gra, w której dwie przeciwne drużyny muszą wykazać się sprytem i inteligencją. W grze chodzi o to, aby przekazać pozostałym członkom drużyny jedno z haseł umieszczonych na planszy, podając tylko jeden wyraz na turę.

Ta gra zapewnia ogromną dawkę śmiechu, bowiem niekiedy skojarzenia mogą być naprawdę zabawne i nietuzinkowe. Dodatkowo dzięki dużej ilości opcji, gra „Tajniacy” oferuje tak naprawdę nieograniczoną ilość kombinacji, dzięki czemu nigdy się nie nudzi.

W sklepach można kupić również wiele innych gier planszowych. Jeśli nie znaliście z przyjaciółmi którejś z powyższych pozycji, koniecznie je wypróbujcie – nie pożałujecie.

Redakcja monstrum.com.pl