Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Co wyróżnia smartfon Samsung S24 Ultra? Nie tylko rysik!

20 maja 2024 Co wyróżnia smartfon Samsung S24 Ultra


Światowy gigant rynku elektroniki użytkowej coraz odważniej stawia na sztuczną inteligencję. O tym, jak wiele ma ona do zaoferowania, mogą przekonać się osoby korzystające z flagowych modeli z serii S. Jeden z nich, Samsung Galaxy S24 Ultra, wyróżnia jeszcze wiele innych cech. Warto poznać przynajmniej niektóre z nich.

Galaxy AI w smartfonie Samsung Galaxy S24 Ultra

Samsung Galaxy S24 Ultra to urządzenie, w którym ze sztuczną inteligencją użytkownicy spotykają się niemal na każdym kroku. Jednym z przykładów wykorzystania tej zdobyczy technologii jest aplikacja Asystent notatek. Dzięki Galaxy AI pisane odręcznie (rysikiem) lub na klawiaturze notatki da się przeredagować¹.

Bariera językowa bywa problemem, który trudno rozwiązać w kilka chwil. Samsung Galaxy S24 Ultra ułatwia nawiązywanie kontaktów z osobami mówiącymi w innych językach. Tłumaczenia na żywo to funkcja umożliwiająca translację słów w trakcie rozmowy telefonicznej. Zamówienie np. taksówki za granicą nie będzie już więc wymagało korzystania ze słownika. Z Tłumaczenia na żywo można skorzystać także w przypadku komunikacji tekstowej².

O potencjale Galaxy AI można się przekonać także w trakcie fotografowania. Warta uwagi jest m.in. funkcja Super HDR. Po jej włączeniu Samsung Galaxy S24 Ultra wyświetla dokładny podgląd kadru³. W ten sposób da się uniknąć sytuacji, w której obraz na ekranie wygląda inaczej niż na zrobionym zdjęciu. W przypadku obiektów, które szybko zmieniają pozycję (np. zwierząt), wykonanie dobrego ujęcia za pierwszym razem nabiera szczególnie dużego znaczenia.

Nightografia w smartfonie Samsung S24 Ultra

Słabe oświetlenie utrudnia wykonanie wyraźnego, pełnego detali zdjęcia. Projektanci modelu Samsung Galaxy S24 Ultra zminimalizowali ten problem dzięki rozjaśnieniu obiektywów i powiększeniu pikseli. Co więcej, teleobiektyw wyposażono w pięciokrotny zoom optyczny, dzięki któremu po przybliżeniu obraz nie traci na szczegółowości⁴.

O tym, że Samsung Galaxy S24 Ultra jest smartfonem z Nightografią można się przekonać także na przykładzie funkcji AI Stereo. Jej zadanie to poprawa obrazu w trakcie fotografowania w trybie portretowym. Dzięki temu wyraźniejszy staje się nie tylko obiekt uchwycony na pierwszym planie, ale także wszystko to, co znajduje się za nim i obok niego. W trakcie nagrywania filmów za redukcję szumów i korektę szczegółowości odpowiada kolejna funkcja – ISP Block.

Dlaczego Samsung S24 Ultra to smartfon gamingowy?

Samsung Galaxy S24 Ultra to także urządzenie sprawdzające się jako smartfon gamingowy. Wysoka wydajność w trakcie rozgrywki jest możliwa dzięki procesorowi Snapdragon® 8 Gen 3. Dzięki niemu gracze na ekranach swoich smartfonów mają okazję zobaczyć zaawansowane realistyczne cienie, odbicia, promienie słoneczne i inne efekty graficzne.

O wydajności smartfona gamingowego świadczy też jego podatność na przegrzewanie się podzespołów. Projektantom Samsung Galaxy S24 Ultra udało się ograniczyć to zjawisko, a tym samym ryzyko spadku liczby FPS (klatek na sekundę) oraz przyspieszonego wyczerpywania się energii akumulatora.


Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska.

¹ Obowiązuje limit znaków. Dostępność usługi może się różnić w zależności od języka.

² W momencie wydania obsługiwanych jest 13 języków (17 regionów), w przyszłych aktualizacjach zostaną dodane kolejne języki.

Obsługiwane języki (Regiony):

chiński uproszczony, angielski (Indie, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone), francuski, niemiecki, hindi, włoski, japoński, koreański, polski, portugalski (Brazylia), hiszpański (Meksyk, Hiszpania, Stany Zjednoczone), tajski, wietnamski.

Niektóre z poniższych obsługiwanych języków są dostępne tylko po pobraniu pakietu językowego.

³ Funkcja dostępna w systemowej aplikacji Aparat.

Wyniki mogą się różnić w zależności od warunków oświetleniowych i/lub warunków fotografowania, w tym liczby obiektów w kadrze lub tego, czy obiekty się poruszają.

Redakcja monstrum.com.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach. Dzielimy się wiedzą z zakresu biznesu, zdrowia, domu, zakupów, mody i wielu innych

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Co wyróżnia smartfon Samsung S24 Ultra
Perfumy Amouage
Zaburzenia potencji

Jesteś zainteresowany reklamą?