Kosmetyki do makijażu dla nastolatek – pomysł na prezent

Zauważyłaś, że ostatnio twoja córka coraz częściej podkrada ci różne kosmetyki do makijażu, mimo iż kategorycznie jej tego zabroniłaś? Zamiast więc narzekać na zbyt szybko zużywające się szminki i cienie do powiek, lepiej zaproponuj jej jakieś kosmetyki dla nastolatek, wręczając je jej np. z okazji urodziny czy imienin. Nie muszą to być przecież od razu całe duże palety cieni do powiek czy szminki w intensywnych kolorach. Jaki kosmetyk na prezent do makijażu możesz więc zaproponować nastolatce?

Delikatna alternatywa dla podkładu

Twoja córka na pewno szybko polubi się z kremem BB. Jest to produkt lekki, ale przy tym bardzo skuteczny. Możliwe, że sama miałaś już okazję go używać. Kremy BB to takie połączenie klasycznego delikatnego podkładu i zwykłego kremu nawilżającego. Mogą być więc używane zamiast zwykłych produktów pielęgnacyjnych. Świetnie ukrywają drobne niedoskonałości i wyrównują koloryt cery oraz zmatowią tłustą skórę. Przy okazji zawsze będą ją również delikatnie nawilżać i pielęgnować.

Naturalny kosmetyk na błyszczenie

Jeżeli twoja córka ma problem ze świeceniem się twarzy w ciągu dnia, koniecznie zaproponuj jej jakiś sypki puder. Może być to produkt całkowicie naturalny. Ostatnio bardzo modne na rynku kosmetycznym stały się pudry bambusowe oraz ryżowe. Nie mają one żadnego pigmentu, dlatego nie nadają buzi innego kolorytu. Pozostają na niej totalnie niewidoczne i wyglądają naturalnie. Sprawiają tylko, że skóra zostaje zmatowiona i przez cały dzień w ogóle się nie błyszczy.

Wiele marek ma specjalne linie kosmetyków stworzone dla wymagającej nastoletniej skóry. Warto sprawdzić co oferują dane sklepy i sięgać po delikatne kosmetyki do makijażu takie jak kremy BB, puder ryżowy, pielęgnujące błyszczyki do ust i wiele innych.

Redakcja monstrum.com.pl