Jakie są najpopularniejsze seriale?

W ostatnich latach, seriale są coraz częściej i chętniej oglądane. Jest ich szeroki wybór i ciągle są tworzone nowe. Ludzie często wybierają oglądanie seriali w internecie, a nie tak jak kiedyś – w telewizji. Na popularności coraz mocniej zyskują takie platformy jak Netflix czy HBO GO. Cena za dostęp do oglądanych treści, nie jest tam wysoka, a można oglądać zarówno seriale, jak i filmy. Platformy wykupują prawa do klasyków kina i tworzą własne. Mogą pochwalić się wieloma dobrymi produkcjami. HBO GO stworzył m. in. uwielbianą na całym świecie ‚Grę o tron’, na podstawie książek Martina.

Jakie są obecnie najpopularniejsze seriale?

W rankingach ostatnio króluje serial ‚To nie jest OK’. Można go obejrzeć na Netflixie. Jego widzami są najczęściej nastolatkowie. Opowiada on historię młodej dziewczyny, która stara się rozwiązać problemy w szkole i w domu. Nastolatka wraz z kolejnymi odcinkami, odkrywa swoją seksualność i supermoce.
Równie chętnie oglądanym serialem na tej platformie jest ,Altered Carbon’, kategorii Science Fiction. Dzieje się on w przyszłości, gdzie można przenosić świadomość z ciała do ciała. Głównym bohaterem jest buntownik, który po przywróceniu do życia, ma rozwiązać sprawę morderstwa. Ten serial potrafi wciągnąć, a wątki w nim są ciekawie skonstruowane.
Myśląc o popularnych serialach, nie można zapominać o ‚Wiedźminie’. Jest to serial nakręcony przez Netflixa na podstawie książek Polaka, Andrzeja Sapkowskiego. Sapkowski stworzył ciekawe postacie i alternatywny świat, który można umiejscowić gdzieś w średniowieczu. Już sama książka stała się fenomenem, który Netflix postanowił wykorzystać. Zekranizował historię tytułowego Wiedźmina, Geralta, który jest łowcą potworów. Geralt często doświadcza tego, że ludzie okazują się dużo gorsi niż monstra, na które poluje.
Chętnie oglądanym serialem w ostatnim czasie, jest ‚Sex Education’. Otis, główny bohater, udziela porad seksualnych w swojej szkole. W biznesie pomaga zbuntowana Maeve. Relacja dwójki nastolatków z czasem się komplikuje. Trzeba też wspomnieć, że mama Otisa jest z zawodu seksuologiem, co skutkuje wieloma zabawnymi sytuacjami.

Seriale zyskują na popularności

Dużą furorę zrobił serial 'Czarnobyl’. Opowiada o znanej historii wybuchu elektrowni jądrowej na Ukrainie. Katastrofa zasiała niepewność i strach w sercach wielu ludzi. W serialu jest pokazane, jak ratownicy i pracownicy elektrowni, starają się zminimalizować skutki wybuchu, narażając przy tym swoje zdrowie i życie. Oglądając ten serial, można poczuć klimat tamtych czasów i wczuć się w historię. Jego realizacja jest na najwyższym poziomie.
Serial 'Stranger Things’, podbił serca ludzi na całym świecie. Zaczyna się od zaginięcia dwunastoletniego Willa Byersa. Jest to tylko początek wciągającej fabuły. Po zniknięciu chłopca, w miasteczku dzieje się wiele dziwnych i niebezpiecznych wydarzeń. Ciężko sobie zrobić przerwę między odcinkami.
Jednym z już kultowych seriali, jest 'Breaking Bad’. Główny bohater jest nauczycielem chemii. Kiedy dowiaduje się, że ma raka, zaczyna produkować metamfetaminę. To wszystko po to, aby zabezpieczyć rodzinę, gdy odejdzie. 'Breaking Bad’ przenosi seriale kryminalne na zupełnie inny wymiar.

Redakcja monstrum.com.pl