Strona główna
Zakupy
Tutaj jesteś

Kompleksowe wyposażenie laboratoriów: analizatory TOC, liczniki cząstek, urządzenia filtrujące

17 kwietnia 2022

Wybór odpowiedniej jakości wyposażenia do laboratorium to bardzo odpowiedzialne zadanie. Profesjonalny sprzęt laboratoryjny jest podstawą sprawnego funkcjonowania nowoczesnych laboratoriów. Od jego jakości i niezawodności zależy skuteczność prowadzonych badań laboratoryjnych oraz prowadzonej produkcji. Firma ITS Science jest renomowanym dostawcą specjalistycznej aparatury kontrolno-pomiarowej i materiałów eksploatacyjnych. W jej ofercie znajdą Państwo m.in.: analizatory TOC, liczniki cząstek, analizatory żywotności komórek, wirówki, urządzenia filtrujące oraz inny niezbędny sprzęt. Jeżeli w najbliższym czasie planują Państwo wyposażenie swojego laboratorium w specjalistyczne, dające gwarancję dokładnych i precyzyjnych pomiarów urządzenia, wybór ITS Science będzie strzałem w dziesiątkę.

Najlepszej jakości sprzęt laboratoryjny 

ITS Science ma w swojej ofercie szeroki wybór profesjonalnego wyposażenia laboratoryjnego. Jest to polska firma z 20-letnim doświadczeniem, zaopatrująca laboratoria kontroli jakości, R&D oraz działy produkcji, w specjalistyczny sprzęt analityczny i kontrolno-pomiarowy oraz materiały niezbędne w branżach farmaceutycznej czy biotechnologicznej.

Specjalistów z firmy ITS Science wyróżnia skupienie na kliencie, profesjonalna opieka (także posprzedażowa, aplikacyjna) oraz przygotowywanie dla klientów rozwiązań najbardziej optymalnych, umożliwiających im osiągnięcie największej skuteczności pracy. ITS Science jest nie tylko autoryzowanym dystrybutorem urządzeń: firma specjalizuje się także w produkcji własnych rozwiązań technologicznych. Powstają one na zamówienie klienta, zgodnie z dostarczoną specyfikacją techniczną, w oparciu o starannie wybrane materiały i półprodukty, które są odporne na intensywną eksploatację w trudnym środowisku pracy. Na zlecenie klientów projektowane i produkowane są:

  • komory rękawicowe do ochrony operatora i ochrony produktu,
  • zabudowy linii produkcyjnych w strefach czystych – RABS,
  • przepływowe sterylizatory powietrza UV-C,
  • sterylizatory pomieszczeń z wykorzystaniem technologii VHP,
  • urządzenia filtrowentylacyjne wraz z rękawami odciągowymi w wersji mobilnej i stacjonarnej,
  • urządzenia filtrujące rozpuszczalniki używane w pomiarach rozkładu wielkości cząstek,
  • unikatowe zestawy do prowadzenia procesów ciągłej ekstrakcji cieczowej.

Profesjonaliści ITS Science nie tylko doradzą i wyprodukują oczekiwane urządzenia, ale także zadbają o ich instalację na stanowisku roboczym. Firma pracuje zarówno z sektorem prywatnym, publicznym, jak i klientami indywidualnymi. Warto sprawdzić jej dokładną ofertę w tym zakresie. 

Analizatory węgla organicznego TOC 

W ofercie ITS Science znajdują się m.in. analizatory TOC, na co dzień wykorzystywane w produkcji farmaceutycznej. Ich zadaniem jest prowadzenie pomiarów węgla organicznego w wodzie. Urządzenia dostępne w ITS Science mogą pracować w trybie ciągłym, online, zwiększając bezpieczeństwo i efektywność prowadzonej produkcji. Są to urządzenia renomowanych marek: Beckman Coulter oraz Anatel, niezawodne, dokładne, zgodne z wymaganiami EP i USP.

Analizator Anatel PAT700 służy do prowadzenia pomiarów TOC w wodzie oczyszczonej. Sprzęt ten charakteryzuje się dużą wydajnością i precyzją prowadzonych pomiarów w różnych warunkach roboczych. Pewne i precyzyjne wyniki online oraz offline gwarantowane są przez monitoring pracy UV. Długi czas niezakłóconej pracy zapewniają dwie lampy UV (lampa główna i lampa zapasowa), czyniąc PAT700 doskonałym wyborem do stosowania w pomiarach ciągłych TOC.

Kluczową dla zapewnienia zgodności z wymaganiami Farmakopei Europejskiej cechą urządzenia jest całkowite utlenianie organiki w próbce. Anatel PAT700 całkowicie utlenia każdą próbkę gwarantując najbardziej dokładny pomiar TOC, zgodny z wytycznymi EP 2.2.44.

Kolejnym urządzeniem do pomiarów TOC jest analizator QbD1200 produkowany przez Beckman Coulter. Laboratoryjny analizator QbD1200 umożliwia prowadzenie pomiarów węgla organicznego w technologii całkowitego utleniania. Urządzenie ma szeroki zakres pomiarowy: od 0,4 ppb do 100 ppm. Zapewnia pełną zgodność z wymaganiami 21 CFR part 11 oraz z regulacjami wszystkich światowych farmakopei (w tym USP, EP, JP). 

Wykorzystywanie analizatora QbD1200 w zestawie z autosamplerem na 64 fiolki do pomiarów TOC w laboratorium, znacznie zwiększa efektywność pracy oraz pozwala zminimalizować koszty prowadzonych pomiarów i eksploatacji. 

Liczniki cząstek od ITS Science

W asortymencie ITS Science znajdują się również liczniki cząstek w powietrzu i w cieczach. Urządzenia te służą do sprawdzania czystości cieczy i kontroli jakości powietrza. Sprzęt wykorzystuje się przede wszystkim w profesjonalnej produkcji, w tym m.in. w produkcji spożywczej, elektronicznej, farmaceutycznej, czy też w przemyśle kosmicznym lub lotniczym. Ich stosowanie zalecane jest wszędzie tam, gdzie wymagane jest stałe monitorowanie jakości używanych cieczy lub czystości powietrza w pomieszczeniach. ITS Science specjalizuje się w dystrybucji urządzeń marek MET ONE oraz HIAC, które zapewniają najwyższą dokładność pomiarową i bezpieczeństwo wykonywanych analiz, a także, poprzez automatyzację pomiarów, do minimum redukują możliwość błędu ludzkiego. Urządzenia te spełniają światowe normy i regulacje dotyczące kwalifikacji i monitorowania ilości cząstek w pomieszczeniach czystych oraz w produktach ciekłych. 

Ręczne, przenośne i systemowe liczniki cząstek w powietrzu MET ONE przeznaczone są do klasyfikacji i monitoringu pomieszczeń czystych, przy kalibracji zgodnej z ISO 21501-4.

Urządzenia te są tak zaprojektowane, aby można je było w łatwy sposób zintegrować ze standardowymi procedurami operacyjnymi (SOP) dotyczącymi monitorowania warunków środowiskowych w miejscach wymagających odpowiedniej czystości otoczenia, np. przy napełnianiu aseptycznym, czy przy produkcji zaawansowanych technologii.

Liczniki cząstek w cieczach HIAC spełniają wszystkie wymagania farmakopealne w zakresie wykrywania i zliczania cząstek stałych w preparatach do iniekcji – co może mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo pacjenta. Automatyczny licznik HIAC 9703+ jest łatwo konfigurowalny; obsługuje pełen zakres objętości próbek od 1ml do >1000 ml.

Poszczególne modele posiadają szereg dodatkowych akcesoriów i rozszerzeń funkcjonalności, które można – według potrzeb klienta – dopasować do konkretnych aplikacji.

Szeroki asortyment liczników cząstek pozwala na dostosowanie sprzętu do indywidualnych potrzeb klienta, a w przypadku wątpliwości, doradcy ITS Science chętnie pomogą w wyborze odpowiedniego urządzenia, dostarczając wszystkich potrzebnych informacji.

Urządzenia filtrujące

Urządzenia filtrujące to specjalistyczny sprzęt, który wykorzystywany jest w procesie badawczym oraz w profesjonalnej produkcji. Użytkowane są m.in. w takich sektorach jak: chemiczny, metalurgiczny, farmaceutyczny, spożywczy oraz wszędzie tam, gdzie klient musi zadbać o bezpieczeństwo pracownika oraz odpowiednią jakość powietrza w miejscu pracy. ITS Science specjalizuje się w produkcji takich urządzeń na zamówienie klienta, dzięki czemu są dostosowane do jego potrzeb. Sprzęt wykorzystywany jest także do zachowania czystości w pomieszczeniach produkcyjnych i laboratoriach. W ofercie ITS Science znajdują się m.in. ramiona odciągowe, mobilne urządzenia filtrujące oraz odkurzacze.

Szczegółową ofertę ITS Science można poznać po bezpośrednim kontakcie z przedstawicielem marki. 

Redakcja monstrum.com.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach. Dzielimy się wiedzą z zakresu biznesu, zdrowia, domu, zakupów, mody i wielu innych

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Sklep z naczyniami liturgicznymi
Filtry do odkurzaczy Tefal: kluczowe elementy i funkcje
triathlon

Jesteś zainteresowany reklamą?