Strona główna
Dom i ogród
Tutaj jesteś

Klimatyzacja typu multisplit – wszystko, co warto wiedzieć o tym rozwiązaniu

18 lutego 2021 klimatyzacja

Wybierając klimatyzację do swojego domu, biura czy sklepu warto dowiedzieć się nieco więcej o modelach typu multisplit. Takie rozwiązanie pozwoli na oszczędność czasu i miejsca. Co więcej, klimatyzacja typu multisplit to wszystko to, co zapewnia tradycyjne urządzenie, a do tego coś więcej! Jeśli zależy Ci na praktycznym i najwydajniejszym rozwiązaniu, to koniecznie przeczytaj nasz artykuł. Znajdziesz w nim wszystkie przydatne informacje na temat klimatyzacji multisplit. Może okazać się, że to rozwiązanie właśnie dla Ciebie!

Podstawowe informacje  – klimatyzacja typu multisplit

Najpierw zacznijmy od podstawowych informacja. Każda klimatyzacja składa się z dwóch podstawowych elementów. Są to jednostka wewnętrzna oraz jednostka zewnętrzna. Ta pierwsza to parownik. Jest cicha i odpowiada za bezpośrednie rozprowadzanie powietrza. Z kolei drugim elementem jest parownik, który jest głośniejszy i znajduje się na zewnątrz – poza budynkiem. Całość łączy się za pomocą przewodów freonowych.

Dlaczego właśnie klimatyzacja typu multisplit? To warto wiedzieć!

Zwykła klimatyzacja typu split to zespół jednej jednostki zewnętrznej i wewnętrznej. Można więc zamontować tylko jeden klimatyzator, który obejmie pomieszczenie, ale nie wszystkie pokoje. Jeśli postawimy na klimatyzację typu multisplit, to możemy mieć więcej niż jedną jednostkę wewnętrzną. Dzięki temu mamy możliwość ochłodzenia każdego pomieszczenia, które tylko chcemy. Zwykle do jednej jednostki zewnętrznej można podłączyć 5 jednostek wewnętrznych. Są jednak specjalne technologie umożliwiające zwiększenie tej liczby. 

Co pozwala działać klimatyzacji typu multisplit na wiele jednostek wewnętrznych?

Cały system opiera się na specjalnej części – EEV. Jest to elektroniczny zawór rozprężony. To on opowiada za rozprowadzanie czynnika chłodzącego do poszczególnych jednostek wewnętrznych. Wszystko zależy od tego, jakie jest akurat obciążenie cieplne. Co więcej, jeśli system jest wyposażony także w pompę ciepła, to klimatyzacja typu multisplit może także ogrzewać pomieszczenia. 

Więcej informacji: https://klimatyzuj.pl/multisplit-zestawy/

Jakie rodzaje klimatyzacji typu multisplit można dostać?

Klimatyzacja Kraków typu multisplit może wykorzystać te same klimatyzatory, to ta typu split. Tak więc do wyboru jest naprawdę cała masa opcji. Największą popularnością cieszą się klimatyzatory ścienne. Umieszcza się je na ścianie wysoko pod sufitem. Na rynku dostępna jest cała masa najróżniejszych modeli tego typu. Można znaleźć wiele kolorów, kształtów i styli. Do każdego pomieszczenia łatwo jest dobrać idealny klimatyzator. 

Popularne są także urządzenia nierzucające się w oczy. Należą do tego klimatyzatory kasetonowe. Nie zajmują wcale powierzchni, z której możemy korzystać. Co więcej, działają poprzez rozprowadzanie powietrza nie tylko w jednym kierunku, ale na cztery różne strony. To bardzo wydajne i efektywne! 

Do wyboru jest zdecydowanie więcej opcji. Każdy może postawić na klimatyzator, który najlepiej wpisuje się w jego potrzeby. 

Redakcja monstrum.com.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach. Dzielimy się wiedzą z zakresu biznesu, zdrowia, domu, zakupów, mody i wielu innych

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

samochód elektryczny
alkomat

Gdzie kupić alkomat?

18 lipca 2022

Jak wybrać przydomową szklarnię

Jesteś zainteresowany reklamą?