Jakie rolety do sypialni?

Rolety w sypialni zapewniają szereg wygód. Zajmują niewiele miejsca, rzadko się brudzą i nadają nowoczesnemu wnętrzu nietuzinkowego wyglądu. Dobierz najlepsze rolety do sypialni i ciesz się jej niezwykłym wystrojem!

Dobierając rolety do sypialni należy odpowiednio dostosować je do wielkości i stylu aranżacji pomieszczenia. Co należy wziąć pod uwagę?

Odpowiedni rozmiar rolet

Choć uwzględnienie rozmiaru rolet wydaje się oczywiste, wiele osób nie przykłada się do dokładnego pomiaru okna. Efekt? Zbyt duża, nieładnie rozkładająca się roleta lub szpara, przez którą wpada światło. A dodatkowo nieestetyczny wygląd, który zaszkodzi naszemu spokojnemu spędzaniu wspólnych wieczorów.

Dopasowanie kolorystyczne

Wybierając rolety do sypialni powinniśmy zdecydować się na te, które będą pasowały do kolorystyki całego pomieszczenia. Jeśli dominują w nim jasne barwy, warto zastanowić się nad ciemnym akcentem. Na przykład do bieli i zieleni idealnie będzie pasował brąz — po pierwsze urozmaici pomieszczenie, a po drugie doda mu naturalnego wyglądu.

Jeżeli natomiast w naszej sypialnie przeważają ciemne barwy, wówczas warto wybrać rolety w jaśniejszym kolorze. Dobrze sprawdzą się tu rolety do sypialni w kolorze kremowym, waniliowym, białym lub lekko różowawym.

Opcją wartą uwagi są również rolety do sypialni o wyrazistych kolorach. Jeżeli w naszym pomieszczeniu dominują stosowane barwy, to takie rozwiązanie doda mu nutkę ożywiającej energii. Dzięki temu nasza sypialnia będzie wyglądała znacznie ciekawiej.

Transparentne rolety do sypialni

Jeśli zależy nam, żeby nasze rolety do sypialni był praktyczne, musimy zastanowić się, jaki materiał będzie najlepszy. Spokojny sen i większą intymność zapewnią nam na przykład modele powleczone gumową warstwą, która całkowicie zatrzyma światło i zapewni nam maksymalną intymność.

Zdarza się, że sypialnia jest nie tylko miejscem odpoczynku, ale również i pracy. W takim wypadku warto zdecydować się model przytłumiający światło. Takie rolety do sypialni sprawią, że będzie nam się w niej miło spędzało dzień. A poza tym skutecznie ograniczą ilość ciepłą, jakie dostanie się do pomieszczenia w lecie.

Do łask wracają również rolety do sypialni typu dzień-noc, ułożone w naprzemienne pasy. Mogą one być wykonane z drewna albo ze specjalnego materiału do rolet tego typu.

Rodzaj montażu

Warto pamiętać, że zanim nasze rolety do sypialni zaczną cieszyć oczy, trzeba je najpierw zamontować. Sposób montażu może być inwazyjny lub bezinwazyjny. W pierwszym przypadku konieczne jest wywiercenie otworów w odpowiednich miejscach i zainstalowanie w nich elementów mocujących. Natomiast montaż bezinwazyjny polega na przyklejeniu rolety do ramy okiennej lub szyby.

Rolety do sypialni montowane w sposób nieinwazyjny można założyć praktycznie na każdym oknie. Nawet tam, gdzie nie ma miejsca na założenie rolki. Z kolei montaż inwazyjny zminimalizuje możliwość zerwania się rolety. Ponadto pozwoli na uniknięcie wypaczenia i rozszczelnienia okien.

Redakcja monstrum.com.pl