Idealne oświetlenie we wnętrzu naszego domu!

Moda się zmienia, wystroje wnętrz są projektowane w różnych stylach, a kwestia oświetlenia stała się swoistą kropką nad i. Oferta lamp, żyrandoli, czy kinkietów jest tak bogata, że trudno zdecydować się, na jaki styl postawić. Przed zakupem warto skorzystać z inspiracji. Zdjęcia w internecie, magazyny i czasopisma związane z aranżacją wnętrz oraz konsultacja z projektantem i sprzedawcą oświetlenia mogą nam ułatwić podjęcie decyzji i przyspieszyć zakup oświetlenia.

Oświetlenie mocne czy delikatniejsze?

Wszystko zależy od naszego wystroju, stylu i rodzaju pomieszczeń. W kuchni, w garderobie i w łazience, światło powinno być dosyć mocne. Obecnie kobiety, część garderoby łączą z miejscem do wykonania idealnego makijażu, dlatego pomieszczenia, które wymagają od nas jakiejś aktywności i pracy powinny mieć kilka, mocniejszych żarówek. W miejscach wypoczynkowych tj.: salon, sypialnia, oświetlenie może być bardziej ciepłe i mniej agresywne (klimatyczne).

Stylowe oświetlenia czy proste projekty?

Obecnie widoczna żarówka w geometrycznym, metalowym stelażu jest bardzo stylowa i modna. Jednakże nie wszystkim będzie się podobać prostota i awangarda. Warto oświetlenie dobrać pod kątem motywu przewodniego, jaki panuje w naszym mieszkaniu czy domu. Spójność zawsze jest odbierana jako klasyka, która nie wychodzi z mody. Jeśli w naszych wnętrzach jest dużo betonu, szarości i drewna, wybierzmy lekkie, jasne i nierzucające się w oczy oświetlenie. Jeśli jednak, styl jest rustykalny, oświetlenie we wnętrzu powinno być w stylu retro. Metaliczne lampy i kinkiety, w żywych kolorach. Styl glamour nadal jest bardzo modny. Warto, wtedy zdecydować się na pokaźne żyrandole, z kryształkami. Efekt końcowy będzie uzależniony od naszego gustu, wyboru i finansów.

Jakie są ceny oświetlenia?

Koszty, jakie mogą pojawić się przy zakupie oświetleń we wnętrzach są różne. Przeważnie im większe kompozycji, tym droższe. Warto jednak nie do końca sugerować się ceną. Oświetlenie we wnętrzu kupujemy raz na jakiś czas. Musi współgrać z naszym wystrojem i zamysłem. Obecnie, najtańsze oferty cenowe możemy znaleźć w sklepach sieciowych. Ceny są regularne i często promocyjne, a gwarancja i możliwość zwrotu ogólnie przyjęte. Nie wszystko, co nam się podoba będzie pasować do naszego wnętrza. Warto czasami kupić jeden kinkiet i ocenić w domu czy w większą ilość warto inwestować. Nie można również zapominać, o żarówkach. Najlepiej od razu, jeśli jest tylko taka możliwość, wybierać technologię led. Oświetlenie będzie tańsze i bardziej ergonomiczne w utrzymaniu.

Przy zakupie idealnego oświetlenia korzystajmy z porad specjalistów. Papierowe lampy, nie będę długo cieszyć. Musimy wiedzieć, czy dany produkt ma atesty i certyfikaty bezpieczeństwa. Światło powinno być ciepłe i nie może męczyć naszego wzroku. Nasze mieszkanie to strefa odpoczynku, która powinna relaksować i uspokajać, a także dostarczać odpowiedniej dawki światła. Obecnie, zakupy można robić przez internet, zatem nie musimy wychodzić z domu, aby oświetlenie zawisło na naszych ścianach i współgrało z wnętrzem.

Redakcja monstrum.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *