Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Usportowione SUVy w korzystnym leasingu

14 sierpnia 2022 leasing CUPRY


W dzisiejszych czasach wiele osób poważnie zastanawia się nad zakupem nowego samochodu. Jest to jak najbardziej uzasadniony wydatek, ponieważ trudno wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez tego środka transportu. Brak auta może być szczególnie problematyczny dla mieszkańców małych miejscowości, które nie mają sieci komunikacyjnej. Wówczas problem może stanowić nawet wyjazd do sklepu albo dojazd do pracy. Podróżowanie komunikacją miejską również wiąże się z wieloma rodzajami niedogodności, dlatego też ludzie bardzo często podejmują decyzję o zakupie nowego auta. Rynek motoryzacyjny aktualnie jest tak mocno rozwinięty, że każdy może znaleźć coś dla siebie. 

Praktycznie większość producentów samochodów posiada w swojej ofercie auta wszystkich segmentach. Jeśli zdecydujemy się na przykład na zakup samochodu marki Kia to w ofercie tego producenta znajdziemy zarówno auta kompaktowe oraz kombi, jak i usportowione SUV-y. Leasing auta – forma kredytowania dla każdego Dawniej zakup nowego samochodu wiązał się z wydaniem jednorazowo dużej ilości gotówki. W związku z tym była to opcja zarezerwowana tylko dla najbardziej zamożnych. Na szczęście w dzisiejszych czasach istnieje wiele ofert finansowania, które umożliwiają zakup samochodu bez wykładania gotówki. Jedną z takich możliwości jest leasing. Polega on na udzieleniu przez leasingodawcę praw do korzystania z pojazdu w zamian za opłacanie miesięcznej raty. Warto podkreślić jednak, że leasingobiorca nie posiada praw własnościowych do użytkowanego pojazdu i nabywa je dopiero w momencie wykupu samochodu po zakończeniu umowy leasingu.

Wykup auta nie jest jednak obowiązkowy, co wiąże się z koniecznością zwrotu użytkowanego samochodu. Większość osób decyduje się jednak na jego wykup po zakończeniu umowy. Ustalona w umowie kwota wykupu ma istotny wpływ na wysokość miesięcznej raty. Im będzie wyższa, tym niższą miesięczną ratę będziemy musieli spłacać. Pozostałymi czynnikami wpływającymi na wysokość raty są: długość trwania okresu finansowania oraz wkład własny, czyli kwota którą początkowo płacimy za samochód. Leasing jest niezwykle elastyczną formą finansowania, co oznacza, że możemy dostosowywać wymienione czynniki do naszych potrzeb, w celu uzyskania najkorzystniejszej dla nas miesięcznej raty. Dla przykładu możemy rozłożyć leasing na 5 lat i zdecydować się na dość wysoki wkład własny. W tej sytuacji miesięczna rata będzie o wiele niższa niż w przypadku leasingu trwającego 3 lata bez wkładu własnego. Aby w wygodny sposób obliczyć miesięczną ratę leasingu, warto skorzystać z kalkulatora kredytu samochodowego, który określi nam wysokość raty na podstawie wymienionych wyżej parametrów.

Leasing Seata Ateca oraz Cupry – ciekawy pomysł na nowe auto w atrakcyjnej cenie

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że Cupra to tak naprawdę marka premium innej znanej marki o nazwie Seat. Posiada ona w swojej ofercie przede wszystkim usportowione SUV-y takie jak Formentor oraz Ateca. Warto zaznaczyć, że model Ateca występuje również w przypadku Seata. Leasing Cupry jest niezwykle korzystny ze względu na to, że Seat należy do koncernu Volkswagena. Volkswagen posiada spółkę VW FS, która zajmuje się przygotowywaniem atrakcyjnych ofert finansowania dla swoich klientów. Niezależnie od tego, czy interesuje nas model Formentor czy też Ateca, leasing CUPRY warto przeprowadzić we współpracy z firmą Volkswagen Financial Services. Jeśli interesuje nas zakup usportowionego SUV-a jednak nie chcemy kupować marki premium jaką jest Cupra, warto rozważyć leasing Seata Ateca.

Redakcja monstrum.com.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach. Dzielimy się wiedzą z zakresu biznesu, zdrowia, domu, zakupów, mody i wielu innych

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Co wyróżnia smartfon Samsung S24 Ultra
Perfumy Amouage
Zaburzenia potencji

Jesteś zainteresowany reklamą?