Strona główna
Lifestyle
Tutaj jesteś

Pomysły na zabawę z dziećmi

27 sierpnia 2020 Pomysły na zabawę z dziećmi


Bawić się z dziećmi można na różne sposoby. Pomysłów na zabawy z nimi jest wiele. Wśród nich można wymienić pomysły na zabawy rozwijające motorykę małą, a także takie, które kształtują twórczość oraz kreatywność.

Zabawy rozwijające motorykę małą

Pomysłów na zabawy z dziećmi młodszymi jest bardzo wiele. Małe dzieci bardzo lubią między innymi różnego rodzaju zabawy ruchowe. Dlatego warto z nimi ćwiczyć zarówno małą, jak i dużą motorykę. Wśród zabaw, które rozwijają motorykę małą można wymienić wszelkie zabawy, które wymagają od dziecka manipulowania palcami. Tym sposobem wykształcają w sobie precyzję ruchów, która jest bardzo potrzebna w późniejszym czasie do nauki pisania. Szczególnie polecana w tym przypadku jest również zabawa polegająca na nawlekaniu koralików na sznurek lub patyczek. W rozwijaniu motoryki małej istotne są także czynności takie jak rysowanie i kolorowanie, a także dorysowywanie różnego rodzaju elementów, łączenie w pary oraz szukanie podobieństw i różnic na obrazkach. Są to zabawy, których głównym celem jest przygotowywanie dziecka do nauki czytania i pisania.

Zabawy rozwijające twórczość i kreatywność

Kolejną grupą zabaw, która obejmuje pomysły na zabawę z dziećmi, są zabawy twórcze oraz kreatywne. Wśród zabaw twórczych można wymienić między innymi taką zabawę jak lepienie różnych figurek z plasteliny oraz malowanie napompowanych balonów. Można również tworzyć z dziećmi witraże o finezyjnych wzorach. Wspaniałym pomysłem na rozwój twórczości i kreatywności jest także zabawa tablicą manipulacyjną, która posiada różnego rodzaju elementy służące do ćwiczeń rąk. Ciekawe są różnego rodzaju zabawy muzyczne, czyli tworzenie instrumentów z różnych przedmiotów codziennego użytku takich jak butelki i pudełka. Dobrym pomysłem jest zabawa polegająca na udawaniu jazdy na nartach. Korzystnie wpływa ona na poczucie koordynacji, sprawności, równowagi oraz prowadzi do rozwoju motoryki dużej. Wśród zabaw kreatywnych można wyróżnić wszelkiego rodzaju zabawy logiczne, które polegają na czynnościach takich jak dopasowywanie, odrysowywanie oraz stopniowanie. Kreatywną zabawą dla dzieci może być także tworzenie zabawek z przedmiotów mających iść do recyklingu, wśród których można wymienić różnego rodzaju pudełka czy butelki. Można z nich wykonywać przedmioty takie jak statki czy samochodziki. Dobrym pomysłem na zabawę dla dziecka jest także wykorzystanie różnych mas. Można zrobić masę balonową albo wykonać służące do zabawy gniotki z żelatyny. Tego rodzaju zabawy to idealne zabawy sensoryczne oraz bardzo dobre ćwiczenie małych dłoni. Fantastyczną zabawą jest także zabawa w labirynt wykonany z różnego rodzaju mas plastycznych. Może on się znaleźć na podłodze, stole czy w pudełku. Dobrym pomysłem na zabawę na świeżym powietrzu jest odrysowywanie cieni. Dzieci też bardzo lubią zabawy logiczne typu układanie przedmiotów według wzoru, różnego rodzaju zabawy polegające na sortowaniu, stopniowaniu czy też porównywaniu wielkości, struktury oraz ciężaru przedmiotów.

Redakcja monstrum.com.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach. Dzielimy się wiedzą z zakresu biznesu, zdrowia, domu, zakupów, mody i wielu innych

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Co wyróżnia smartfon Samsung S24 Ultra
Perfumy Amouage
Zaburzenia potencji

Jesteś zainteresowany reklamą?