Strona główna
Dom i ogród
Tutaj jesteś

Gdzie kupić alkomat?

18 lipca 2022 alkomat


Alkomaty coraz częściej pojawiają się w wyposażeniu kierowców. Z roku na rok rośnie świadomość o jeździe po alkoholu. Rosną też mandaty i punkty karne za to wykroczenie. Po odespaniu imprezy w klubie czy wesela lub domówki może wydawać się, że jesteśmy trzeźwi. Dobrze jest jednak zbadać poziom alkoholu w naszym organizmie. Gdzie kupić alkomat? Jakie są ich rodzaje?

Rodzaje alkomatów

Najbardziej rozpowszechnione rodzaje alkomatów to alkomaty półprzewodnikowe, elektrochemiczne i spektrofotometryczne. Te pierwsze są przeznaczone do użytku domowego, gdyż w trakcie badanie może dochodzić do błędów pomiarowych, które mogą zafałszować wynik- albo go podwyższyć, albo bardzo obniżyć. Alkomaty elektrochemiczne zyskują coraz większą popularność. Jest to sprzęt, z jakiego korzystają policjanci, dlatego coraz więcej osób inwestuje w takie urządzenie, ponieważ doskonale sprawdzają się jako przenośne sprzęty dowodowe. Alkomaty spektrofotometryczne to profesjonalne, stacjonarne sprzęty. Wykorzystywane są w posterunkach policji, sądach czy szpitalach.

Gdzie kupić alkomat?

Kiedy wiemy, że będziemy musieli wsiąść za kółko po zakrapianej nocy, pojawia się pytanie: [url=https://alkomaty.net.pl/content/6-jaki-alkomat-kupic] gdzie kupić alkomat?[/url] Jest to bardzo odpowiedzialne zachowanie, ponieważ zbadanie poziomu alkoholu w naszym organizmie pozwoli ochronić nas przed przykrymi konsekwencjami. Na rynku istnieje wiele sklepów, które sprzedają alkomaty. Warto mieć na uwadze, czy taki sklep ma własny serwis i czy alkomat w momencie zakupu jest prawidłowo kalibrowany. Każdy sprzęt powinien być wyposażony w certyfikat kalibracji, który został wystawiony przez serwis kalibracyjny. Najlepszy sklep to taki, który przez pierwszy rok użytkowania alkomatu zapewnia bezpłatną kalibrację bez ograniczeń.

Jaki alkomat wybrać?

Najlepszy wybór to alkomat z sensorem elektrochemicznym, ponieważ w takie sprzęty jest wyposażona policja w Polsce. Kiedyś była to technologia dostępna tylko dla służb mundurowych, jednak teraz jest ona bardziej przystępna i każdy może kupić sobie takie urządzenie. Kilka lat temu najpopularniejsze były alkomaty półprzewodnikowe. Są one jednak nieprecyzyjne, mało żywotne i narażone na duże błędy.

Alkomaty to niezwykle przydatne urządzenia. Powinien zaopatrzyć się w niego każdy kierowca, który nie jest abstynentem. Pozwoli to uchronić się nie tylko od mandatu za jazdę pod wpływem alkoholu, ale też zapobiegnie ewentualnej tragedii. Zastanawiając się, gdzie kupić alkomat, warto zrobić to w sklepie, na którym można polegać i który ma szeroki asortyment wysokiej jakości produktów.

Redakcja monstrum.com.pl

Nasz zespół doradza w wielu kwestiach. Dzielimy się wiedzą z zakresu biznesu, zdrowia, domu, zakupów, mody i wielu innych

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

samochód elektryczny
alkomat

Gdzie kupić alkomat?

18 lipca 2022

Jak wybrać przydomową szklarnię

Jesteś zainteresowany reklamą?