Bez kategorii, news

Jagex kluczową częścią Zhongji Holding

company-logo_jagexJagex, właściciel globalnie rozpoznawalnej linii gier online RuneScape, poinformował dziś, że obejmie centralną rolę w utworzeniu nowej, chińskiej spółki giełdowej Zhongji Holding

Ogłoszenie Jagex nastąpiło po udanym debiucie Zhongji Holding na chińskiej giełdzie i wykupieniu przezeń pakietu 51% udziałów w spółce Hongtou, do której należy Jagex, jako pierwszego działania giełdowego nowego podmiotu. Zhongji Holding zapowiada nabycie pozostałych 49% udziałów w Hongtou w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Początkowe wyniki operacyjne i handlowe zostaną oparte na ugruntowanej już pozycji Jagex i jego serii gier RuneScape. W 2015 Jagex odnotował obroty na rekordowym poziomie 88.4 miliona dolarów, z zyskiem po opodatkowaniu wynoszącym 36.1 miliona dolarów, a w roku 2016 przewiduje się utrzymanie tej tendencji zwyżkowej. Planowanym elementem dalszej ekspansji Jagex jest także otwarcie nowego oddziału w Londynie, jako uzupełnienia dla głównej siedziby firmy znajdującej się w Cambridge.

Zhongji Holding poświęci znaczące środki na inwestycje w globalny przemysł gier wideo. Można spodziewać się dalszych zakupów spółki dążącej do zwiększenia swojej roli w tym sektorze.

„Proces przygotowania Jagex do wstępnego zakupu, a następnie dalej, w kierunku przyjęcia przezeń centralnego miejsca w chińskiej spółce giełdowej skupionej na przemyśle gier wideo, trudno nazwać inaczej niż wyjątkowym. Dopiero teraz plany nabrały kształty na tyle wyraźne, że mogą stać się jasne także dla osób postronnych.” – powiedział Rod Cousens, CEO i przewodniczący rady nadzorczej Jagex.

RuneScape, najpopularniejsza na świecie darmowa gra MMORPG, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i tempem rozwoju, a Jagex aktywnie poszerza serię o nowe tytuły działające w różnych modelach biznesowych i regionach.

Historia świętującego w tym roku 15 rocznicę premiery, RuneScape’a jest historią jednego z największych sukcesów branży gier. W RuneScape zagrało już ponad 250 milionów graczy, a liczba aktywnych grających co miesiąc sięga wielu milionów. W tym roku RuneScape przedstawił także klienta NXT, który wprowadził do gry całkiem nową oprawę graficzną, a przedstawiony świat gry poszerzył o Ziemie Wschodnie. Rozgrywkę w RuneScape oglądają miliony widzów w kanałach społecznościowych, a gra jest jedną z najpopularniejszych w ofercie serwisu streamingowego Twitch.

Wcielenie retro RuneScape – Old School RuneScape również doświadcza obecnie coraz większego zainteresowania graczy za sprawą swojego wpływu na sektor e-sportu. Obecna w grze seria Deadman Tournament przyciąga coraz większą widownie e-sportową.

Kolejne kroki rozbudowy serii wiążą się z dobrze przyjętym Chronicle: RuneScape Legends i skierowanym również na urządzenia mobilne RuneScape: Idle Adventures. Tytuł ten znajduje się obecnie w fazie wczesnego dostępu na Steam i powstaje we współpracy z twórcami globalnego hitu Adventure Capitalist. W swojej siedzibie w Cambridge w Wielkiej Brytanii Jagex zatrudnia ponad 320 osób

About mmofan

No information is provided by the author.

Komentarze mile widziane

Podoba ci sie artykul, skomentuj go. Nie podoba sie, tez go skomentuj :)