Bez kategorii, news

Warframe: TennoCon 2016 ogromnym sukcesem! Do organizacji charytatywnej trafi ponad 74 tys dolarów!

W sobotę, 9 lipca 2016, ponad 1100 graczy i fanów Warframe zebrało się w London Convention Center na TennoConie 2016, pierwszym konwencie poświęconemu grze Warframe®, popularnemu sieciowemu tytułowi Free-to-Play od niezależnego dewelopera i wydawcy Digital Extremes. Pierwsze tego typu wydarzenie zaoferowało graczom Warframe, znanym jako Tenno, dzień pełen zabawnych aktywności, paneli, turniejów oraz możliwości spotkania z innymi członkami społeczności graczy, a także twórcami.

Warframe_TennoConn_1920x1080 (1)
Na początku roku Digital Extremes zdecydowało się przekazać całość dochodu ze sprzedaży biletów na TennoCon 2016 charytatywnemu partnerowi wydarzenia – organizacji Outward Bound Canada. Misją fundacji jest pomaganie młodzieży z rodzin z problemami wychowawczymi, kobietom będącymi ofiarami przemocy oraz weteranom wojennym pragnącym wrócić do normalnego życia. Dziś Digital Extremes może z dumą ogłosić, że wraz ze wszystkimi odwiedzającymi TennoCon udało im się zebrać ponad 74 000 kanadyjskich dolarów z dochodu ze sprzedaży biletów na imprezę.
„Nie często odbiera mi mowę, ale nie ma słów którymi mógłbym wyrazić to, co czułem podczas osobistych spotkań z tak wieloma fanami,” – powiedział Steve Sinclair, dyrektor kreatywny w Digital Extremes. “Było to niezwykłe doświadczenie, nie tylko dla mnie, lecz także dla całego zespołu tworzącego Warframe, zobaczyć, jak z powodu gry – naszej gry – zgromadziło się tak wiele pozytywnych osób. Nasza społeczność fanów jest niezrównana i dowiodła tego po raz kolejny, czyniąc z pierwszego TennoConu tak olbrzymi sukces – nie tylko poprzez uczestnictwo, lecz także zbiórkę ogromnej ilości pieniędzy na szczytny cel”.
Podczas TennoCon 2016 odbyło się także specjalne wydanie programu TennoLive, tworzonego przez zespół Warfarme, transmitowanego na żywo w serwisie Twitch, gdzie gracze mogli jako pierwsi poznać ekscytujące nowości, jakie pojawią się w świecie Warframe jeszcze w tym roku. Pierwszy raz zaprezentowano tam zwiastun War Within – finalnego etapu najnowszej, trzyczęściowej aktualizacji, rozpoczynającej się od wprowadzenia w czerwcu nowego sportu – Lunaro, a kontynuowanej w Widmach Kolei Solarnych z ostatniego tygodnia. Zagadkowy trailer z występującymi w nim postaciami Operatora oraz Mistrza Konklawe, Teshina można znaleźć tutaj:

Debiut nowego Warframe, Titanii: Kierownik produkcji Warframe Scott McGregor zdradził kilka planów dotyczących Titanii, zupełnie nowego Warframe. Najbardziej ekscytujące okazały się plany co do zdolności Titanii, która będzie potrafiła zmniejszyć rozmiar do 1/10 normalnego, co pomoże nawigować Archwingniem podczas ataku przez rozwścieczony rój pomocniczych motyli Titanii. Twórcy zaznaczają, że wszystkie nazwy i opisy zdolności nie są jeszcze całkowicie ustalone. Titanię w akcji można zobaczyć na materiale wideo:

Zapowiedź 100 Days of Warframe: Powstająca przy współpracy z Paulem Otaking77077 oraz dobrymi znajomymi z mashed, seria animacji 100 Days of Warframe będzie napakowana akcją, składając tym samym hołd grze jak i wspaniałej społeczności skupionej wokół niej. Animacje, okraszone dużą dawką humoru, opowiedzą o pierwszych 100 dniach po przebudzeniu się Tenno. Oczekujcie więcej informacji na temat 100 Days of Warframe jeszcze tego lata.

Komentarze mile widziane

Podoba ci sie artykul, skomentuj go. Nie podoba sie, tez go skomentuj :)