Bez kategorii, news

Warframe wprowadza funkcję Warsztatu Steam

Studio Digital Extremes, odpowiedzialne za stworzenie popularnego shootera free-to-play Warframe®, ogłosiło, że pecetowa wersja gry będzie wspierać kontroler Steam. Dodatkowo w grze pojawi się opcja Warsztatu Steam.

Wraz z oficjalną premierą Hardware’u Steam 10 listopada, gracze pecetowi otrzymali możliwość grania w Warframe dosłownie w każdym pomieszczeniu w domu, za pomocą nowego kontrolera od Steam. Twórcy gry, znani z bliskiej współpracy ze społecznością graczy, już teraz planują wprowadzenie kolejnych konfiguracji kontrolera w oparciu o uwagi fanów.

Warframe_TennoGen_01(1)

Dodatkową, i równie dobrą, wiadomością jest informacja o wdrożeniu do gry funkcji Warsztatu Steam. Jeszcze w tym miesiącu w ręce graczy trafi pierwsza paczka przedmiotów stworzonych przez graczy pod nazwą TennoGen. Warsztat Steam to centrum zawartości tworzonej przez graczy oraz narzędzi do jej publikowania, organizowania i pobierania dla swoich ulubionych gier. Pod koniec października Digital Extremes rozpoczęło zbieranie kreacji przygotowanych przez fanów. Pierwszy zestaw został już przygotowany i wkrótce zostanie przekazany społeczności graczy. Studio będzie kontynouwało współpracę z utalentownymi graczami, a także przygotowywało kolejne oficjalne zestawy dodatkowych treści. Chociaż standardowa umowa między twórcą, a studiem, w takich przypadkach wynosi 25%, Digital Extremes postanowiło oddawać twórcom 30% z dochodu ze sprzedaży. Pierwszy zestaw przygotowany przez utalentowanyh graczy i wybrany przez Digital Extremes można obejrzeć tutaj.

Dla tych, którym umknęła pierwsza zbiórka materiałów, Digital Extremes przygotowało konkurs we współpracy ze stroną Polycount, który potrwa do 1. grudnia 2015. Polycount to społeczność grafików specjalizujących się w kreowaniu grafiki 3D do gier. Utalentowani twórcy mogą wybierać z szerokiego wachlarza możliwości skinów do broni i hełmów dostępnych w ramach TennoGen. Zwycięskie projekty nie tylko otrzymają stałe 30% od dochodów ze sprzedaży zestawu, ale również będą miały zagwarantowane 500 USD w ramach pierwszych trzech miesięcach od wypuszczenia zawartości do Warsztatu Steam.

„Chętnie szukamy nowych możliwości wsparcia i komunikacji z naszymi graczami, aby jeszcze bardziej zainteresować ich grą Warframe. – mówi Rebecca Ford, Community Manager w Digital Extremes – Jakość pierwszego zestawu, stworzonego przez przedstawicieli naszej społeczności, jest naprawdę imponująca. Mam nadzieję, że to dopiero początek, który zainspiruje do tworzenia jeszcze większej ilości wspaniałych treści. TennoGen to naprawdę zawartość stworzona przez graczy dla graczy.“

Warframe_TennoGen_02

Gracze, którzy nie czują się zbyt pewnie z tworzeniem własnych przedmiotów, mogą także uczestniczyć w procesie dobierania zawartości do zestawów poprzez głosowanie na zgłoszone projekty na oficjalnej stronie TennoGen w warsztacie Steam.

About mmofan

No information is provided by the author.

Komentarze mile widziane

Podoba ci sie artykul, skomentuj go. Nie podoba sie, tez go skomentuj :)