Bez kategorii, news

Ścieżka dźwiękowa z gry Sword Coast Legends dostępna w iTunes

Niezależne studio n-Space oraz wydawca Digital Extremes informują o oficjalnym udostępnieniu ścieżki dźwiękowej z gry Sword Coast Legends – cRPG, opartego o mechanikę Dungeons & Dragons (stworzoną przez Wizards of the Coast) w iTunes oraz w innych popularnych sklepach dystrybucji cyfrowej w cenie 9.99 USD oraz w serwisach oferujących dostęp do muzyki online. Album z muzyką z gry jest dostępny za darmo dla wszystkich graczy, którzy wykupili specjalne wydania lub edycje kolekcjonerskie Sword Coast Legends.

Oryginalna ścieżka dźwiękowa z gry została stworzona przez słynnego kompozytora Inon Zura, który był dwukrotnie nominowany do nagrody BAFTA, a także zdobył nagrodę Hollywood Music Award. Artysta znany jest z melodyjnych i przeszywających utworów orkiestralnych, które można usłyszeć chociażby w takich grach jak Dragon Age: Początek, EverQuest, Fallout 3, Fallout 4, Prince of Persia i wiele więcej.

SCL_Keyart_Soundtrack

Gracze mogą także posłuchać utworu końcowego z gry „The Path of Destiny” na oficjalnym kanale YouTube Sword Coast Legends. Utwór ten jest nominowany do tegorocznych nagród Hollywood Music Awards w kategorii „Best Song in a Video Game” (najlepsza piosenka w grze wideo), muzykę skomponował Inon Zur we współpracy z Mimi Page, którą można usłyszeć w piosence.

„W muzyce ważne są uczucia, których nie da się opisać słowami – powiedział Inon Zur. – Chodzi o otwarcie się na zupełnie inny świat, którego nie da się wytłumaczyć, trzeba go poczuć, doświadczyć. Sword Coast Legends jest pełne tej emocjonalności. Historia, uniwersum gry, cała ta otoczka była dla mnie bardzo inspirująca, ponieważ taka wrażliwość bardzo do mnie przemawia. Pierwsze gry, do których komponowałem, to były erpegi, a tworzenie muzyki do Sword Coast Legends było dla mnie powrotem do korzeni.”

Komentarze mile widziane

Podoba ci sie artykul, skomentuj go. Nie podoba sie, tez go skomentuj :)