ARTYKUŁY, Bez kategorii

Champions Online: Free For All, czyli na co mogą liczyć darmowi gracze

Już od kilku miesięcy możemy grać w Champions Online za darmo. Możemy także nadal opłacać abonament za mmorpga o superbohaterach. Jeżeli ciekawi Was jakie są różnice pomiędzy graczami, którzy bawią się za darmo (srebrni gracze) i tymi, którzy płacą abonament (złoci gracze), przeczytajcie poniższy tekst.

Po pierwsze, osoby korzystające z darmowej rozgrywki (srebrni gracze), nie mają możliwości elastycznego tworzenia postaci. Muszą wybrać spośród gotowych 8 podstawowych archetypów . Trzeba podkreślić, że Archetypy determinują nie tylko początkowe statystki postaci, ale także jej późniejszy rozwój w trakcie gry. Moce, superstatystyki przydzielane są automatycznie. Gracz może decydować jedynie o wyborze sposobów poruszania się, talentów i ulepszeń mocy.

Gracze złoci, czyli płacący abonament, mają do dyspozycji archetypy podstawowe i specjalne, a także możliwość samodzielnego tworzenia i rozwijania swojego superbohatera. Gracze srebrni, mogą wykupić dostęp do dwóch dodatkowych archetypów, ale żeby tworzyć własnego bohatera, trzeba być graczem złotym.
Warto zaznaczyć, że jeżeli gracz złoty i srebrny wybiorą ten sam Archetyp podstawowy, to ich bohaterowie na początku gry nie będą się niczym różnili. Twórcy Champions Online: Free For All nie zdecydowali się także na wprowadzenie limitów doświadczenia ani dla złotych, ani srebrnych graczy.

Wszyscy dobrze wiedzą, że dla superbohatera jedną z kluczowych kwestii jest odpowiednio szpanerski kostium. Dobra wiadomość jest taka, że wszyscy gracze otrzymują do dyspozycji ponad 3000 części strojów, więc jest w czym wybierać. Gracze złoci dodatkowo mają dostęp do 400 specjalnych ubrań za darmo (gracze srebrni mogą je kupić).

Graczy srebrnych powinien ucieszyć fakt, że mogą wchodzić/wskakiwać/wlatywać do wszystkich stref dostępnych w grze. Nie trzeba także być graczem złotym, aby brać udział w walkach PvP. Niestety, srebrni gracze muszą płacić za Adventure Pack, czyli zbiór specjalnych historii i zadań, dostępny dla złotych graczy za darmo.
Gracze złoci są także uprzywilejowani, jeżeli chodzi o sposoby poruszania się – otrzymują podstawowe i specjalne sposoby oraz możliwość ich modyfikacji. Dla graczy srebrnych podstawowe sposoby przemieszczania się są darmowe, specjalne płatne, a modyfikowanie niedostępne.

Twórcy wprowadzili wiele poprawek do gry i dołożyli wszelkich starań, aby przygotować Champions Online na przybycie rzeszy nowych graczy. Wśród tysięcy poprawek, ulepszono m.in. tutorial, misje dostępne w grze (zmieniono także ich kolejność), system PvP, interfejs i oczywiście C-Store, czyli sklep z różnymi dodatkami do gry. Nie tylko powiększono ofertę C-Store, ale także ułatwiono dostęp do sklepu. Teraz wiele rzeczy można kupić za pomocą interfejsu gry i nie trzeba specjalnie wchodzić na zakupy do C-Store.
W Champions Online wprowadzono także narzędzie do konwertowania srebrnych i złotych bohaterów – można stać się z gracza srebrnego złotym i odwrotnie – ale tylko jedna konwersja jest darmowa.

About admin

No information is provided by the author.

Komentarze mile widziane

Podoba ci sie artykul, skomentuj go. Nie podoba sie, tez go skomentuj :)