Bez kategorii, news

Internetowy brydż

Wedle książkowej definicji, brydż to gra logiczna, która rozgrywana jest przy wykorzystaniu talii składającej się z pięćdziesięciu dwóch kart (czyli tradycyjnej ilości), a czterech uczestników przy jednym stole dzieli się na pary, których zadaniem jest uzyskanie lepszego wyniku od przeciwnej drużyny poprzez skompletowanie jak największej liczby lew, to znaczy najwyżej punktowanych kart na stole poprzez zbieranie kart przeciwników kładąc na nich te o większej „sile”.

Internetowe kasyno graj umożliwiające grę w brydża zwykle udostępniają drużynom specjalny wydzielony czat, gdzie mogą się porozumieć w czasie kolejnych etapów rozgrywki: rozdania, licytacji i właściwej gry. Niemniej jednak, tak samo jak w prawdziwym brydżu, tak i w wirtualnym osoby z tego samego zespołu nie mogą sobie przekazywać informacji na temat posiadanych kart (działają tutaj specjalne filtry, moderacja lub gracze mogą po prostu korzystać tylko z wachlarzu wypowiedzi przygotowanych przez twórców serwisu). Sama rozgrywka, jak już wcześniej wspomniano, dzieli się na rozdanie oraz wynikające z niego dwa pozostałe kroki.

Gracz, który wygrywa licytację uzyskuje statos rozgrywającego, a jego zadaniem jest prowadzenie gry w taki sposób, aby doprowadzić do zrealizowania wylicytowanej wartości, nazywanej kontraktem, na którą składają się wzięcia konkretnej liczby lew. Partner z pary rozgrywającego nie bierze żadnego aktywnego udziału w rozgrywce – jego rola ogranicza się praktycznie wyłącznie do wykładania na stół posiadanych przez siebie kart po wiście oraz dokładania do następujacych po niej lew kart, które z kolei wskazuje rozgrywający.

Przeciwnicy każdej pary nazywani są w brydżu obrońcami, a ich celem jest przeszkodzenie rozgrywającemu w wykonaniu konktraktu lub w najgorszym przypadku zminimalizowania możliwych zysków poprzez pozbawienie nadróbek, czyli dodatkowych lew, bądź doprowadzenie do najwyższej wpadki – wzięcia mniejszej ilości lew niż ustalono w kontrakcie. Wynik obliczany jest na podstawie uzyskanych przez parę rozdającgo lew w porównaniu z kontraktowymi oraz założeń zmieniających się w kolejnych rozdaniach.

Z racji stosowania specjalnego oprogramowania w internetowym brydżu, gracze nie muszą przejmować się możliwością pomyłki.

About admin

No information is provided by the author.

Komentarze mile widziane

Podoba ci sie artykul, skomentuj go. Nie podoba sie, tez go skomentuj :)